“Helikopteru nauda” nebūs: Ramona Petraviča nosauca nosacījumu par pabalstu izmaksu pensionāriem

Šobrīd koalīcija izlemj, kādu iedzīvotāju daļu, izņemot ģimenes ar bērniem, var vēl atbalstīt vienreizējā pabalsta izmaksu, paziņojusi Ramona Petraviča.

Valdības koalīcija šobrīd izlemj, kuras iedzīvotāju grupas vēl var atbalstīt. Visticamāk, tie būs pensionāri un dažādu pabalstu saņēmēji, paziņojusi labklājības ministre Ramona Petroviča Latvijas Radio ēterā.

Vienreizēju palīdzību var saņemt cilvēki, kuri saņem vecuma un invaliditātes pensiju, par apgādnieka zaudējumu, kā arī tie, kas saņem valsts sociālās apdrošināšanas pabalstu (ar nosacījumu, ka piešķir, ja trūkst darba stāža , lai saņemtu vecuma pabalstu). vecuma pensija vai invaliditātes pensija.

Šoreiz mēs nerunājam par “helikoptera naudu”, uz pabalstiem var rēķināties tikai tie, kuru pensijas (pabalsta) līmenis nepārsniedz noteiktu slieksni. Ramona Petraviča vēl nevarēja pateikt, cik daudz tas ir iesaistīts. Pabalsta summa var būt 200 eiro vai 500. Līmeni noteiks valdība.

Pēc Ramonas teiktā, šo iedzīvotāju grupu atbalstam būs nepieciešami aptuveni 100 miljoni eiro budžeta līdzekļu.

Valdībai ir jāpieņem lēmums jau šonedēļ, uzskata ministre.

Seima 18. februārī uzreiz divos lasījumos apstiprināja likumprojektu par 500 eiro samaksu par katru bērnu. Līdz marta beigām pabalstu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra pārskaitīs automātiski (nekādu iesniegumu nav jāiesniedz), bet tiem, kuriem ir tiesības uz pabalstiem bērniem laikposmā no 1. marta līdz ārkārtējās situācijas režīma beigām, arī saņems šo vienreizējo izmaksu, bet vēlāk, pēc dokumentu noformēšanas par bērna standart pabalstu saņemšanas.

Saskaņā ar aprēķiniem, lai nodrošinātu pabalstu izmaksu par 364 097 bērniem valstī, no budžeta būs jāpiešķir 182 miljoni eiro, nauda tiks ņemta no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Tomēr priekšlikums maksāt 200 eiro pabalstu pensionāriem un invaliditātes pensijas saņēmējiem, kā arī tiem, kas saņem valsts sociālos pabalstus, februāra vidū apspriežot, neguva atbalstu no koalīcijas partijām.

Bet Petraviča pēc tam, kad priekšlikums nebija atbalstīts, apgalvoja, ka negrasās atteikties no ierosinājuma virzības, apsolot to apspriest dažādos līmeņos.

Lasi vēl: Kāpēc kaķiem jāguļ blakus saimniekiem

Avots:

sputniknews

 

COMMENTS

Pievienot komentāru